Pomysł na biznes – spa dla psów

Wlasny Biznes 11 lipca 2015 1
Pomysł na biznes – spa dla psów
Branża salonów prędkości i salonów SPA w Polsce jest mocno rozwinięta. Centra SPA funkcjonują jako odrębne gabinety kosmetyczne, z jacuzzi, sauną i masażami, jak również jedna z atrakcji w hotelach. Niemniej, w branży tej występuje pewna niewykorzystana jeszcze nisza. Mowa tu o centrach SPA przeznaczonych nie dla ludzi, ale dla psów.

W Polsce nie brakuje osób, które są zdolne wydać wysokie sumy pieniędzy tylko po to, aby ich ukochany pupil otrzymał wszystko to, co najlepsze. Popularne stały się już punkty strzyżenia psów. Dlatego szansa na rozwój SPA dla psów jest bardzo duża. Jak założyć taki zakład i ile będzie kosztowało uruchomienie podobnego biznesu?

Ważna lokalizacja

Ważnym etapem uruchamiania SPA dla psów będzie wyszukanie lokalu odpowiedniego do tego celu. Najlepiej otworzyć taki zakład na dużym osiedlu mieszkalnym, albo w niedalekiej odległości od centrum. Ważne jest, aby zakład był powszechnie dostępny i nie wymagał długich dojazdów potencjalnych klientów na drugi kraniec miasta. Salony piękności dla psów to nowość na polskim rynku, ale właściciele czworonogów deklarują, że chętnie by skorzystali od czasu do czasu z takich usług. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie lokalu na potrzeby SPA dla psów niedaleko kliniki czy gabinetu weterynaryjnego. Można tez w takim miejscu promować swoją działalność na zasadzie wymiany – weterynarz będzie udostępniał ulotki SPA dla psów, zaś właściciel SPA – usługi danego weterynarza.

Lokal niezbędny na rozwój biznesu

Miejsce, w którym chcemy zaaranżować salon SPA dla czworonogów powinno spełniać określone wymagania. Powinna się w nim znaleźć obszerna recepcja i duża część odpoczynku dla psów. Warto też zagospodarować duży ogródek, aby właściciele wraz ze swoimi pupilami mogli spędzać czas na dworze przy pięknej pogodzie. Ogród będzie też potrzeby dla załatwiania potrzeb fizjologicznych przez klientów salonu. Można też zaaranżować kilka pokoi dla kosmetyki i fryzjerstwa dla psów, dzięki czemu salon SPA dla czworonogów będzie świadczył usługi kompleksowo.

Koszty

Wynajęcie jednopoziomowego lokalu użytkowego, z dostępem do sieci wodnej i energetycznej, będzie kosztowało miesięcznie około 2-3 tys. zł. Taniej będzie zaaranżować własną nieruchomość na cele SPA dla psów, ale w ten sposób musimy zdecydować, aby np. na parterze domu jednorodzinnego rozwijać taką działalność. Zaaranżowanie lokalu użytkowego oraz ogrodu na cele SPA to kolejne koszty, które są trudne do oszacowania. Musi się tam znaleźć kilka stanowisk do mycia i suszenia psów, specjalne kozetki do strzyżenia i kosmetyki czworonogów i tym podobne. Oprócz tego duża lada w recepcji i wygodne kanapy czy fotele dla właścicieli psów przychodzących do salonu SPA. Łączne koszty zaaranżowania i wyremontowania lokalu na potrzeby takiej działalności mogą wynosić od 10 tys. zł wzwyż.

Do SPA dla zwierząt będzie trzeba zatrudnić pracowników. Na początek przyda się fryzjer dla zwierząt i kosmetyczka. To oznacza konieczność płacenia około 2500 zł za jednego pracownika. Można też samodzielnie zrobić kurs strzyżenia psów, aby samemu prowadzić takie usługi. Koszt kursu to około 3 tys. zł.

Zakres usług

Salon SPA dla zwierząt może świadczyć usługi strzyżenia i czesania psów, obcinania im pazurów, mycia i suszenia, a także usługi relaksacyjne dla czworonogów. Aby zwiększyć swoje zyski można oprócz pielęgnacji psów zająć się sprzedażą ubranek i akcesoriów dla czworonogów.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Komentarze »

  1. Magda 12 grudnia 2015 o godz. 15:06 - Reply

    Biznes dobry, ale raczej w większych miastach

Skomentuj »