Pomysł na biznes – masaże w domu

Wlasny Biznes 29 maja 2015 0
Pomysł na biznes – masaże w domu




Żyjemy szybko, wciąż gdzieś się spiesząc, przez co musimy walczyć z narastającym stresem. Ważne jest, aby od czasu do czasu móc się właściwie odstresować i rozluźnić. Pomagają w tym przeróżne masaże. Można z nich skorzystać w profesjonalnych gabinetach masażu albo w centrach SPA, w które wyposażonych jest wiele hoteli w całej Polsce. Nie trzeba jednak wychodzić na krok z domu, aby uzyskać relaksacyjny lub leczniczy masaż. Można zamówić taką usługę do domu, a wykwalifikowany masażysta z profesjonalnym łóżkiem do masażu przyjedzie do nas o ustalonej z góry porze.

Masaże w domu zyskują na popularności, zwłaszcza że często klienci po prostu nie mają czasu na to, aby umówić się na wizytę w salonie SPA i poświęcić na dojazd do gabinetu masażysty. Dlatego też pomysł na biznes w formie masaży domowych ma szansę na sukces, choć zależy on od wielu czynników. Przede wszystkim, trzeba mieć naprawdę wysokie umiejętności, aby wykonywać masaż relaksacyjny, leczniczy czy rehabilitacyjny. Jeśli się sprawdzimy w przypadku kilku klientów, będą oni wspaniałą, „żywą” reklamą dla naszych usług.

Podstawy merytoryczne

Aby założyć firmę specjalizującą się w masażach domowych trzeba posiadać ku temu odpowiednie kwalifikacje. Warto zrobić studia lub studium z fizjoterapii i masażu. Nie można amatorsko zajmować się masażem i na tej podstawie zakładać działalność gospodarczą, ponieważ nawet masaż klasyczny, relaksacyjny wpływa na cały organizm pacjenta – na jego kondycję zdrowotną, za którą jako masażyści poniekąd bierzemy odpowiedzialność. Solidne podstawy merytoryczne trzeba bezwzględnie posiadać, chcąc zajmować się masażem w domach klientów. Masaż jest też często pracą z osobami niepełnosprawnymi lub chorymi, po urazach i wypadkach. Dzięki masażom leczniczym można przywrócić im w dużej mierze utraconą sprawność.

Formalności

Mając w ręku dyplom ukończenia wyższej uczelni lub studium z zakresu fizjoterapii i masażu, możemy udać się do Urzędu Miasta, czy Urzędu Gminy, w celu złożenia wniosku CEIDG-1 do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Pozwoli nam to na zarejestrowanie działalności gospodarczej. Pozostanie już tylko wizyta w ZUS i zgłoszenie się jako płatnik składek na ubezpieczenia społeczne. Dodatkowo, jeśli przedsiębiorca chce być czynnym podatnikiem podatku VAT musi to zgłosić w Urzędzie Skarbowym. Po uzyskaniu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej oraz numerów NIP i REGON można oficjalnie, zgodnie z prawem rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, o charakterze usługowym.

Inwestycje na starcie

Prócz kosztów, jakie musimy ponieść na starcie związanych z wykształceniem i praktykami masażysty, konieczne będzie zakupienie stołu do masażu, który kosztować może nawet kilka tysięcy złotych. Za używany, przenośny stół, w dobrym stanie, zapłacimy nieco mniej, w granicach 800-1000 zł. Nie warto kupować bardzo tanich stołów, ponieważ nie na długo nam posłużą i będą niekomfortowe dla samych pacjentów. Prócz stołu, należy zakupić olejki do masażu, ewentualnie bańki chińskie, zestaw do masażu gorącymi kamieniami, płyny do dezynfekcji, ręczniki, jednorazowe prześcieradła celulozowe i wygodny strój do masażu. Wszystko to pociągnie za sobą kolejne koszty – kilkuset złotych.

Promocja działalności

W celu „rozkręcenia” działalności gospodarczej polegającej na domowych masażach, warto jest w pierwszej kolejności „obsługiwać” znajomych. To oni będą naszym najlepszym nośnikiem reklamy dla prywatnych masaży domowych. Znajomi i członkowie rodziny polecą kolejnych klientów, już płatnych. Warto zainwestować także w prostą stronę internetową, co wiąże się z niewielkim kosztem – 200-300 zł za prostą wizytówkę w sieci, a także w wizytówki tradycyjne.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »