Pomysł na biznes – nalepki na laptopy

Wlasny Biznes 15 lipca 2015 0
Pomysł na biznes – nalepki na laptopy
W sklepach nie brakuje szerokiego wyboru różnorodnych komputerów osobistych. Większość z nich ma jednakowy wygląd Są to czarne, szare lub stalowe laptopy z oznaczeniem logo producenta w widocznym miejscu. Trudno w takim przypadku mówić o zindywidualizowaniu wyglądu swojego komputera osobistego. Można tego jednak dokonać z łatwością przy wykorzystaniu specjalnych, wymiennych obudów laptopów. Nie każdy producent daje taką możliwość.

Jak więc wyróżnić swój komputer na tle innych, podobnych urządzeń? Nie jest to problematyczne, jeśli zakupimy specjalne nalepki na laptopy. Cieszą się one coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób młodych, lubiących się wyróżniać na tle swoich rówieśników. Pomysł polegający na stworzeniu firmy produkującej nalepki na różne laptopy być może nie jest innowacyjny – takie firmy istnieją, ale jest to nadal nisza rynkowa, w której można z powodzeniem rozwijać własną działalność gospodarczą.

Oryginalność w cenie

Istnieje szeroka grupa konsumentów, którzy nie chcą być tacy sami jak wszyscy. Chcą się wyróżniać z tłumu szarych, niejakich osób. To właśnie takie osoby są grupą docelową dla przedsiębiorstwa zajmującego się drukowaniem, projektowaniem i sprzedażą naklejek na laptopy. Dlatego też organizując kampanie promocyjne swojego biznesu należy zwrócić uwagę na specyfikę grupy docelowej.

Na dążeniu do bycia oryginalnym, jedynym w swoim rodzaju, można dobrze zarobić, jeśli zaoferuje się takim indywidualistom produkt, którego potrzebują lub uświadomi im się, że taki produkt jest im wręcz niezbędny. Personalizacja sprzętów komputerowych za pośrednictwem specjalnych naklejek jest przejawem oryginalności, a dla przedsiębiorcy będzie dobrym pomysłem na biznes.

Pierwsze kroki w tym biznesie

Jak w przypadku większości firm, pierwszym krokiem prowadzącym do otwarcia działalności, powinno być wynajęcie lub zakup lokalu użytkowego, w którym będzie prowadzona produkcja naklejek na laptopy oraz ich sprzedaż. Jeśli już będziemy wiedzieli, gdzie będziemy prowadzić działalność gospodarczą, będzie można ją zarejestrować w Urzędzie Miasta czy Urzędzie Gminy, posługując się formularzem CEIDG-1. Rejestracja w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej zastępuje rejestrację w wielu urzędach i instytucjach. Jeśli jednak przedsiębiorca będzie opłacał podatek VAT, musi złożyć druk VAT-R do Urzędu Skarbowego, jako formularz rejestracyjny czynnego podatnika podatku VAT. Musi też zgłosić się do ubezpieczeń społecznych do ZUS.

Po spełnieniu wymagań formalnych, przedsiębiorca będzie musiał opracować optymalny sposób produkcji naklejek. Wymagany będzie zakup odpowiednich maszyn drukujących i materiałów, na których takiego wydruku można dokonać.

Kanały sprzedaży

Naklejki na laptopy można sprzedawać w sklepie internetowym, umożliwiając przy okazji klientom zaprojektowanie swojej naklejki. Można nawiązać współpracę ze sklepami oferującymi sprzęt komputerowy czy też ze sklepami oferującymi akcesoria do komputerów. Oprócz tego, przy zakładzie produkcyjnym można też zorganizować sklep firmowy.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »